Teatrinukkude muuseum


TEATRINUKKUDE MUUSEUM asub Teatri Kodu kaunite võlvlagedega keldris. Sissejuhatuseks tervitavad tulijat kõigepealt juba tuttavaks saanud liikuvad nukud automaatnukkude teatris, teistes näituseruumides saab avastada teatrinukkude ja muinaslugude võlumaailma. Väljapanekut saab uudistada K-L kella 11-18.

Teatrinukkude muuseumis on välja pandud Tartu Mänguasjamuuseumi kogudesse kuuluvad teatrinukud nii Eestist kui ka kaugematest riikidest. Vaatajaid tervitavad salapärane Jaapani printsess, metalsed Sitsiilia sõdalased, põnevad varrasnukud Indoneesiast ning nahksed varjunukud Hiinast. Keldri kõige kaugemas ja salajasemas sopis asub ruum keskaegsest elamust, mis tuli välja maja renoveerimise käigus toimunud arheoloogilistel kaevamistel. Selles ruumis saab näha haruldast 14. sajandist pärit hüpokaustahju, mida on võimalik imetleda näiteks teatriteemalisse õpituppa tulles. 

Sellest, et Teatri Kodu on pilgeni mänge ja mängurõõmu täis, annab aimu näitus "MUINASJUTUMÄNG", kus saab näha lasteraamatuist välja pugenud tegelasi, uusi ja vanu lemmikuid ning ammu ära unustanud lapsepõlves nii oluliseks peetud mänguasju. Kohtuda võib nii Saabastega Kassi kui ka Totoroga, kolme põrsakese kui ka Väikese Printsiga. Mõned lood ootavad aga veel oma lugu ning võibolla kirjutab selle kunagi mõni väike näitusekülastaja.

Teatrinukke ja "Muinasjutumängu" näitust on võimalik tasuta vaadata kõigil neil, kes tulevad vaatama etendusi Teatri Kodus, kolmapäevast laupäevani pääseb nukkude juurde tavapärase mänguasjamuuseumi piletiga.