Püsinäitus

Tartu Mänguasjamuuseumi püsinäitus asub kolmes vanaaegses majas. Elavate piltidena on välja pandud nukud ja mänguasjad, millega lapsed on läbi aegade siinmail mänginud: linnalaste portselanpuped, tinasõdurid, kivist klotsid ja vanaaegsed mängukarud, talulaste puust lõigatud loomad ja tööriistad, kaltsunukud ja vigurmänguasjad, nostalgilised pabernukud ja lauamängud, toatäied nukke ja nukumajasid, autosid, ronge ja lennukeid, kaisuloomi ja kiikhobuseid, tõukerattaid ja palju-palju muud.


Omaette vaatamisväärsuseks on 1950.-60. aastate segamass- ja tselluloidnukud, kummist lelud ja isetehtud sõidukid, 1970.-80. aastate Norma, Salvo ja Polümeeri toodang, 1990.-2000. aastate multifilmikangelased ja kultusnukud.


Lisaks on väljas kaunid kunstnikunukud, maailma rahvaste traditsioonilised mänguasjad ja suveniirnukud, keskaegsete mänguasjade koopiad ning haruldane kollektsioon Eesti filminukkudest. 


Teatri Kodu keldris ootab külastajaid teatrinukkude muuseum. See on müstiline maailm, kus etendusi annab automaatnukkude teater ning külastajad saavad ka ise väikestel lavadel nukunäitlejaks olemist proovida. Seal asub ka ruum keskaegsest elamust, kus on eksponeeritud haruldane 14. sajandi hüpokaustahi.