10 ägedat asja, mida muuseumis avastada!

Mänguasjamuuseum on pilgeni täis mänguasju ja lapsepõlvemälestusi. Mõned mänguasjad on nii väikesed, et neid ei pane esimest korda muuseumisse tulles tähelegi. Mõned mänguasjad on aga nii vaiksed, et nad ei hakka vaatajale oma lugu rääkima. 

Muuseumi YouTube´i kanalil on mõned lood, mis on juba räägitud ja mõned asjad, mis väärivad avastamist!
 

1980. aastatel ja hiljemgi veel olid Polümeeris valmistatud karvastatud mänguasjad ehk samblaloomad armastatud kogumisobjektid. Küllap on igal tolleaegsel lapsel rääkida nende asjadega mõni oma lugu. 
Mõned mänguasjad Tartu Mänguasjamuuseumi riiulil on nii pisikesed ja hallid, et ei jää ehk esimesel vaatamisel silmagi. Ometi on ka väikesel hallil elevandil oma suur ja oluline lugu rääkida.
Tartu Mänguasjamuuseumi püsinäitusel on välja pandud pisikesed vineerist mänguasjad, mida esmapilgul ehk ei oska märgatagi. Ometi kannavad nad endaga kaasas ilusat ja põnevat lugu arhitekt Nikolai Willerist ja tema perekonnast. Tartu Mänguasjamuuseumi filminukkude püsinäitusel saab näha muuhulgas ka omaaegse ETV menusarja "Pehmed ja karvased" nukke, mis valmistati Nukufilmi stuudios. 
  
ROHKEM MÄNGUASJADE LUGUSID >>>