II KOOLIASTE. Õpitoad 4.-6. klassile

II KOOLIASTME lastele mõeldud õpitubade kestus on 60 kuni 100 minutit, osalustasu alates 8 eurost lapse kohta.  Tunnikirjelduste juures on kirjas, kui konkreetne tund ei ole kohandatav hariduslike erivajadusega õpilastele.

NB! Kõiki mustriteemalisi tunde saab tellida ka kolmest tunnist koosneva sarjana. Sarja kuuluvad tunnid Mustriline maailm, Mõttemustrite maailmas ning Käitumismustrite maailmas.

Info ja gruppide registreerimine:
kadri.toomsalu@mm.ee või telefonil 5554 6623 (T-L 12-17).

 
  
MULTIKATUND

Muuseumitunnis saavad õpilased teada, kuidas valmivad filminukud ning kuidas nukud liikuma hakkavad. Tutvume nutiseadmesse vabalt allalaaditavate rakendusega, mille abil saab luua animeeritud filmi. Grupitööna valmib animatsioonfilm: osalejad koostavad stsenaariumi, voolivad nukud, valivad taustapildid ning pildistavad kaadrite haaval filmi üles. Tunnis lihvitakse loo koostamise, sündmuste loogilist järjestamise ning oma ideede teostamise oskust.

Lõiming: eesti keel, inimeseõpetus, kunstiõpetus
Arendatav pädevus: Kultuuri- ja väärtuspädevus, enesemääratluspädevus, suhtluspädevus, õpipädevus, ettevõtlikkuspädevus, tehnoloogiaalane pädevus, digipädevus.


 
  
UUS!
TEATRIS KODUSEKS

Selleks, et ise teatrit tegema hakata, on hea teada kõike, mis selle juurde kuulub. Ei piisa vaid julgusest ja lavasarmist, tarvis on ka treenitud häält, kehalist ettevalmistust, tähelepanelikkust, austust lavapartneri vastu ning muidugi dekoratsioone, butafooriat, kostüüme, pisut valgust ja kröömikest muusikat.

Kõike seda avastame mänguliselt ja puudutame sõnus või käega Teatri Kodu fuajees, saalis ja lava taga toimuvas muuseumitunnis.

Programm kestab 90 minutit.

Lõiming: draamaõpe, kehaline liikumine, inimeseõpetus, kunstiõpetus, eesti keel
Arendatav pädevus: kehaline liikumine ja eneseväljendus, esinemisoskus ja -julgus, kultuuri- ja väärtuspädevus, suhtlus- ja koostööpädevus.
 
  
UUS!
MUSTRILINE MAAILM

Mustrid ümbritsevad meid igal sammul. Kui vaatame maailma mustriteadlike silmadega, näeme tapeedist ja riietest kaugemale: mustrid ringlevad looduses, joonistuvad välja ajas, hüplevad muusikas, korduvad me perekonnas ja isegi kehas! Pärast seda tundi jääb ketrama soov leida veel ja veel mustreid enda ümber. Tunni lõpul püüab igaüks ühe oma elulise mustri ka paberile.

Lõiming: eesti keel, inimeseõpetus, kunst, matemaatika, muusika, kehaline kasvatus
Arendatav pädevus: Kultuuri- ja väärtus-, enesemääratlus-, suhtlus-, õpi-, matemaatika-, loodusteaduste ja ettevõtlikkuspädevus
 
  
 UUS!
MÕTTEMUSTRITE MAAILMAS

Kui tihti me mõtlemise peale mõtleme? Vahel on kasulik ja tegelikult päris põnev seda teha! Sobrame koos mõtete maailmas ning märkame ja analüüsime, milliseid radu nad käivad ja mis neid mustriradu üldse uuristab. Mängides raputame sissetallatud radu värskemaks. Koos nuputame, mis võib tegelikult peituda selliste igapäevaste olukordade taga, nagu paha tuju, ema - isa kurjustamine või klassikaaslase kiuslikkus. Saame teada, milline on meie kõigi kõige tugevam mõttemuster ja kuidas see meid mõjutab.

Lõiming: inimeseõpetus, eesti keel, matemaatika, kunst Arendatav pädevus: Kultuuri- ja väärtus-, enesemääratlus-, suhtlus-, õpi-, matemaatika- ja ettevõtlikkuspädevus
 
  
UUS!
KÄITUMISMUSTRITE MAAILMAS

Astume sammu mõttemustritest edasi ja näeme, kuidas mõtted meie tegusid ajendavad ning otsime enda elust üles, kuidas me teod käitumismustreid moodustavad. Saame teada, millised käitumismustrid meile kasulikud on ja milliseid oleks hea muuta. Mängime üheskoos nende mustritega teatri vormis ja klassikaaslased saavad üksteise murekohtadele foorumteatri meetodil lahendusi pakkuda.

Lõiming: inimeseõpetus, eesti keel, draamaõpe
Arendatav pädevus: Kultuuri- ja väärtus-, enesemääratlus-, suhtlus-, õpi- ja ettevõtlikkuspädevus.

NB! Ei ole kohandatav hariduslike erivajadustega laste tunniks. 
 
  

TEATRIDETEKTIIVID


Õpilased saavad osaleda põnevas detektiivimängus ning kehastuda noorteks näitlejateks, lavastajateks, kostümeerijateks. Detektiivid lahendavad hämarates teatrinäituse saalides taskulambi ja meeskonna abil ülesandeid, mille käigus saavad mängulisel teel selgeks teatriga seotud mõisted. Seejärel loovad õpilased grupiti enda valitud teemal teatrietüüde, jagavad ametid ja rollid, lavastavad ning etendavad valminud etüüde. Tund arendab koostöö- ja esinemisoskus, teatriteemalist sõnavara ja eetikat: klassikaaslaste lühietendusi jälgides õpitakse ka seda, kuidas teatripublikuna viisakalt käituda.

Lõiming: eesti keel ja kirjandus, inimeseõpetus
Arendatav pädevus: Kultuuri- ja väärtuspädevus, enesemääratluspädevus, suhtluspädevus, õpipädevus, ettevõtlikkuspädevus, grupitöö oskus.