Kuidas kohale tulla

Mänguasjamuuseum asub Tartu vanalinnas, kohe Jaani kiriku vahetus läheduses. Muuseumi püsinäitus ja mängutuba asuvad aadressil Lutsu 8, muuseumi teatrimaja Teatri Kodu asub aadressil Lutsu 2. Muuseum on avatud kolmapäevast pühapäevani kella 11-18 ning kui teil on vaja abi kohalejõudmiseks, saate nõu küsida telefonil 7461 777.

Teatri Kodu on avatud kolmapäevast laupäevani kell 11-18, muul ajal vastavalt etenduste ja sündmuste toimumisele ajavahemikus tund aega enne kuni tund aega pärast etendust või sündmust.

Lutsu tänav asub tasulise parkimise A piirkonnas. Tasuta on lubatud parkida 15 minutit ning edasine tunnitariif on 3 eurot. Pühapäeviti on parkimine tasuta.
1902 - SMSi saatmine parkimise alustamiseks.
1903 – helistamine parkimise lõpetamiseks.

SMS-sõnumisse tuleb kirjutada auto registreerimisnumber (tühik)parkimistsooni nimi ning saata sõnum numbrile 1902.
Näide: 123ABC AAUTOGA

Tallinna poolt tulles tuleb sõita otse kuhugi pööramata linna sisse, Jakobi mäest alla ning teha Jakobi ja Lutsu nurgal vasakpööre. Parkida saab muuseumi ees Lutsu tänaval.
Vaata kaarti koos täpsemate juhistega.


Teistest suundadest tulles võib võtta maamärgiks Kaubamaja, Kvartali ja Tasku keskusega Riia maantee ja Vabaduse puiestee ristmiku. Ristmikult Vabaduse puiesteele pöörates tuleb sõita otse kuni Munga tänavani, pöörata sealt vasakule ning sõita otse edasi kuni Jakobi tänavani. Jakobi tänava ristil pöörata paremale ja kohe järgmisel nurgal veelkord paremale Lutsu tänavale.
Vaata kaarti koos täpsemate juhistega.


TARTU ÜHISTRANSPORT

Linnaliinibussiga tulles on muuseumile kõige lähemal peatus Lai ning seal peatub buss nr 6. Laia tänava peatuses väljudes pöörake Jaani tänava nurgal vasakule, jalutage otse edasi ning Jaani ja Lutsu nurgal pöörake paremale. Peatusest muuseumisse jalutamiseks kulub vaid mõni minut.

Kogu info Tartu linnaliinibusside kohta leiate leheküljelt tartu.peatus.ee

BUSSIJAAMAST MUUSEUMISSE

Bussijaamast muuseumisse on kõige rohkem  veerandtunnise jalutuskäigu jagu maad. Kõige kiiremini jõuab muuseumini Emajõe äärt mööda jalutades ning Gildi tänavast vasakule pöörates. Gildi ja Jaani nurgal pöörake paremale ning Lutsu ja Jaani nurgal vasakule.
Vaata kaarti koos täpsemate juhistega.


RAUDTEEJAAMAST MUUSEUMISSE

Kõige kiirem võimalus raudteejaamast mänguasjamuuseumisse jõudmiseks on üle Toomemäe või Toomemäe kõrvalt tulles. Jalgrattal liikudes soovitame tulla Vaksali ja Näituse tänava kaudu.
Mõõduka tempoga jalutades võib muuseumini jõudmiseks kuluda 15-20 minutit, jalgrattaga tulles 5-10 minutit. Kuna pöörata tuleb korduvalt, soovitame eelnevalt kas kaardi välja printida või kasutada telefonis kaardirakendust.
Vaata jalgsi liikumise kaarti koos täpsemate juhistega.


TURISMIBUSSIGA TULLES

Turismibussidele on ette nähtud 1 tasuta parkimiskoht Lutsu tänaval muuseumi vahetus läheduses. Palume jälgida märgistust.

Vaata kaardilt kohti, kuhu saab Tartus turimibusse tasuta parkida.

MIDA TEHA RATTA VÕI LAPSEVANKRIGA ?

Lapsekärud ja -vankrid ning väiksemad rattad saab tõsta varjule muuseumi tuulekotta. Lapsekärude ja -vankritega muuseumis sees ei liiguta. Suuremad rattad palume parkida kas Lutsu 2 hoovi (küsige abi klienditeenindajalt) või Lutsu ja Jakobi tänavate nurgal asuva rattahoidja külge.

 RATASTOOLIGA KÜLASTAJATELE
 

Nii muuseumi näitustemajja (Lutsu 8) kui ka Teatri Kodu teatrisaali (Lutsu 2) on olemas ratastooli-sissepääs. Ratastooliga ei ole võimalik siseneda Teatri Kodu keldrisse. Lutsu 8 asuvas muuseumi näitustemajas on ratastooliga liikumiseks vajalik saatja olemasolu, kuna majas on erinevad tasandid, kuhu pääsemine on raskendatud. Võimaluse korral palume ratastooliga külastaja tulekust eelnevalt
teada anda, helistades kassa telefonil 7461 777 (K-P kl 11-18).