Näitus "Sõbrad mänguasjamuuseumist" lastekliinikus

Tartu Mänguasjamuuseum avab Tartu linna päeval, 29. juunil Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikus mänguasjanäituse „Sõbrad mänguasjamuuseumist”. Näitus on mõeldud rõõmustama lapsi, kes peavad pikemat või lühemat aega haiglas viibima.
Tartu Ülikooli kliinikumi lastekliiniku õendusjuhi Evelyn Everti sõnutsi on väga tore, et kliinik saab pakkuda haiglas viibivale või arsti vastuvõtule tulevale lapsele positiivset elamust.
„Tavaliselt on lapsed väga loomingulised ja uudishimulikud ning on väga vajalik, et ka haiglas viibimise ajal oleks võimalus ennast läbi mängu või joonistuste väljendada,” selgitab Evert. „Augustis täitub lastekliinikul esimene aasta uues majas ja justkui kingina saame erinevates kliinikutes ja osakondades olevate lastega seda suurepärast näitust nautida.”

Näitusele on välja pandud karud ja nukud, autod ja klounid, lauamängud ja kõikvõimalikud erinevad toredad mänguloomad Tartu Mänguasjamuuseumi kogudest. Lisaks näituse imetlemisele on võimalik sirvida mänguasjamuuseumi raamatuid ja värvida mängukarude poolt välja valitud värvimislehti.

Lastekliiniku puhkealal olev näitus on kõigile külastajatele tasuta ja jääb avatuks kuni novembri alguspäevadeni.