Lastelavastus "Rohelise südamega linn" septembrist 2024

2024. aasta sügisel esietendub Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodus lastelavastus "Rohelise südamega linn". 
Mira Lobe südamliku loo lavastab Urmas Lennuk.
   
Metsa keskel oli väikene linn. Seal, kus lõppesid majad, algasid puud. Võib ka öelda, et kus algasid puud, lõppesid majad. Kõik linna elanikud tundsid metsast rõõmu. Ainult linnapea ei märganud metsa ilu ning käis ringi ja nuputas, kuidas saaks linna veel võimsamaks, veel uhkemaks ja veel suuremaks muuta. Tema pähe puges mõte, et linna saaks suuremaks teha metsa maha võttes. Linnaelanikele, eriti aga lastele, see mõte ei meeldinud...

Mis loost edasi sai ja kuidas sai sellest linnast lõpuks rohelise südamega linn, saad näha juba 2024. aasta septembris. 

Jutustanud Mira Lobe
Tõlkinud Marge Pärnits
Dramatiseerinud Urmas Lennuk
Lavastanud Urmas Lennuk
Kunstnikutöö teinud Triinu Pungits
Heli loonud Kristjan Priks
Lavale astuvad Hannes Kaljujärv (Teater Vanemuine), Saara Kaljujärv ja Ats Aavakivi, taustahääle annab Margus Grosnõi (Rakvere teater).

Produtseerinud Tartu Mänguasjamuuseum.
Lavastus on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

  KAS TAHAD SELLE LOO KOHTA ROHKEM TEADA?  
* Mira Lobe on armastatud Austria kirjanik, kes on kirjutanud lastele rohkem kui sada raamatut. Eestis on neist kõige tuntum ilmselt "Vanaema õunapuu otsas", millest on olemas nii raamat, tele- kui ka teatrilavastus. Raamatu "Rohelise südamega linn" on eestikeelsena välja andnud Vesta Raamatud. 

* Raamatu on illustreerinud  Austria lasteraamatute illustraator Susi Weigel. Tema koostöö Mira Lobega sai alguse lasteajakirja juures töötades ning kestis aastakümneid. Raamat „Rohelise südamega linn“ ilmus juba 1970. aastal ning pälvis Austrias mitmeid lastekirjanduse auhindu, sealhulgas ka illustratsioonide eest.