Mis on Teatri Kodu?


Tartu vanalinnas kaunilt renoveeritud 18. sajandi puuhoones asuv Teatri Kodu on kogu maailmas ainulaadne muuseumist inspireeritud teater. Teatri Kodu kuulub Tartu mänguasjamuuseumi juurde ning ammutab inspiratsiooni meie kõigi lapsepõlvest, mängudest ja mälestustest, unistustest ja fantaasiast.

Teatri Kodus saab pere ja sõpradega vaadata etendusi, teha ise teatrit, mängida ja meisterdada ning avastada ja uurida teatrimaailma põnevaid nurgataguseid. Maja esimesel korrusel on kaunite maalingutega teatrisaal, kus saab näha väga head lasteteatrit või käia nautimas kontserte ja mustkunstietendusi. Teatrimaja teisel korrusel asub lastestuudio, kuhu oodatakse eri vanuses laste gruppe osalema teatriteemalistes muuseumitundides. Kaunilt võlvitud keldriruumidest leiavad külastajad teatrinukkude muuseumi ning hämarast keldrisopist arheoloogilistel väljakaevamistel avastatud keskaegse elamu. Samuti on Teatri Kodus väike suveniiripood ja mängunurk. Teatrimaja erinevaid ruume saab kasutada pere- ja lastepidude, kontsertide ja seminaride ning muude ürituste läbiviimiseks. 
Projekti „Tartu mänguasjamuuseumi teatrimaja rajamine“ rahastati Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmist. Projekti kestus oli 01.07.2008 – 30.06.2010. Projekti eesmärgiks oli vabariikliku tähtsusega arhitektuurimälestise, Tartus Lutsu tänav 2 hoone renoveerimine ja kasutuselevõtmine Tartu Mänguasjamuuseumi multifunktsionaalse teatrimajana.