Lavastused

Meie uue hooaja mängukavas on Tartu Mänguasjamuuseumi omalavastuseed VÄIKE PRINTS ja RAHA-HAA-HAA! ja Vanemuise teatri lavastused AINO JA HALDJAS, SÖÖBIK JA PISIK, VIKS JA KOBA ning uue üllatajana KLAABU.

Lisaks tulevad Teatri Kodule külla paljud meie vanad ja uued sõbrad. Hoidke julgelt meie tegemistel silm peal, sest mängukava täieneb jooksvalt!


 

Raha-haa-haa
Tartu Mänguasjamuuseum

 

Väike prints
Tartu Mänguasjamuuseum

Lastelavastus „Raha-haa-haa“ põhineb samanimelisel 2014. aastal ilmunud lasteraamatul, mille autoriks on Leelo Tungal. Südamlik lugu räägib kahest kuningriigist – Naerumaast ja Vihamaast - ning seal valitsevatest kuningatest, andes nii väikesele kui ka suurele vaatajale hea ettekujutuse sellest, kui palju saab maailmas naeruga ära teha.

Kestus 50 minutit
Vanusele 5+

Loe pikemalt lavastusest >>>

Vaata kogu MÄNGUKAVA.
 Lastelavastus "Väike prints" põhineb prantsuse kirjaniku Antoine de Saint-Exupéry maailmakuulsal samanimelisel teosel, mis mõtiskleb elu ja inimloomuse üle ning kutsub kaasa mõtlema üksinduse, sõpruse ja armastuse teemadel.

Kestus 50 minutit
Vanusele 5+

Loe pikemalt lavastusest >>>

Vaata kogu MÄNGUKAVA.
 
 
 
   

AINO JA HALDJAS
Teater Vanemuine,
Priit Strandbergi lastelugu

 

SÖÖBIK JA PISIK
Teater Vanemuine,
Urmas Sisaski lastemuusikal
Thorbjørn Egneri raamatu ainetel

Haldjas Aldjal on ülesanne: ta peab välja uurima, milline on Aino suurim soov. Aino suurim soov tuleb täita. See on kõige tähtsam. Aino aga teab, et oma suurimaid unistusi ei tohi välja rääkida, sest siis ei lähe need täide. 

Kestus 40 minutit
Vanusele 5+

Loe pikemalt lavastusest >>>

Esietendus 2. novembril 2016 Teatri Kodus

Vaata kogu MÄNGUKAVA.

 

Sööbik ja Pisik on Norra lasteraamatu tegelased, kes elavad Jussi hambaaukudes. Neil on väga hea elu, kuna Juss sööb siirupiga saia ning ei pese pärast seda hambaid. Lõpuks peab talle appi tulema hambaarst.

Kestus 40 minutit
Vanusele 3+

Loe pikemalt lavastusest >>>

Vaata kogu MÄNGUKAVA.


 
  
   

KLAABU
Teater Vanemuine

 

VIKS JA KOBA
Teater Vanemuine

Tantsulavastus lastele Jaan Rannapi ja Avo Paistiku raamatu põhjal

Klaabu on muinasjutuline olend, kes sündis pisitillukesest vihmapiisast. Klaabu eriliseks omaduseks on oskus oma kuju iga olukorra jaoks sobivaks muuta ning tänu sellele saab ta üle paljudest raskustest. Ükskõik kuhu Klaabu ka läheb ja mida ta teeb, ikka on ta sealjuures rõõmsameelne, abivalmis, heatahtlik ja uudishimulik ning toob ka teiste jaoks kaasa hea tuju!

Esietendus 12.01.2019 Teatri Kodus

Vaata kogu MÄNGUKAVA või
külasta veebipoodi ja OSTA PILET.

 Lugu kahest koolilapsest, kes õpivad üksteisega võistlemise asemel hoopis üksteise erinevusi austama. Viks on tubli. Koba on koperdis. Viks on tuliusin. Koba jälle pika taibuga. Viks teab, kuidas asjad olema peavad. Koba jälle seda, kuidas nalja saab.
Tänane matemaatika kontrolltöö kujuneb seikluseks, kus ülesanded väljuvad lehekülgedelt ja numbritest saavad tegelased. Viks ja Koba seisavad silmitsi tehetega, kus võrdselt on vaja nii ühe taipu kui teise loomingulisust.

Lugu jõuab publikuni füüsilise komöödia ja objektiteatri võtmes.
Esietendub Teatri Kodus 3. märtsil 2018

Vaata kogu
MÄNGUKAVA.
   

Külalised hooajal 2018/2019

  
  

Saabastega kass
Miksteatri suvelavastus

  10.-22. juulini Teatri Kodu sisehoovil

Miksteatri suvelavastus "Saabastega kass" on tore koguperetükk, mida soojal suveõhtul hubasesse Teatri Kodu hoovi vaatama tulla. Tuntud muinasloos tegutsev saapaid kandev kass pole küllap kellelegi tundmatu. Millised on aga tema tembud sel suvel ...


Piletid on müügil Teatri Kodu kassas (Lutsu 2),
veebipoes pood.mm.ee ja Piletilevis.

Piletite hinnad on 12 ja 14 eurot.

Etendus on ühe vaheajaga ja kestab 2 tundi.

Loe lähemalt lavastuse kohta
ja osta pilet otse veebist >>>

Piip ja Tuut piparköögis
Piip ja Tuut teater

 

Loomad
Piip ja Tuut teater

Kas oled mõelnud, miks küll jõulud nii hästi lõhnavad? Aga seda, miks piparkooke küpsetades peab väga kiire ja osav olema? Kui ei, siis tasub tulla vaatama, kuidas Piip ja Tuut piparkooke küpsetavad ja mis sellest kõigest välja tuleb.

Imehästi lõhnava jõuluetetenduse käigus räägitakse piparkookide saamise ajaloost, jutustatakse erinevate piparkookide lugusid, valmistatakse piparkoogitainast ning etenduse lõpuks on Piip ja Tuut valmis saanud ka oma piparkoogid.

Vaata kogu MÄNGUKAVA >>>
 Piip ja Tuut Teatri pere stand-up, kus kõlavad ennemuistseid lood, mis on nii tänapäevased, et te ei usu oma kõrvu. See on jätk hittlavastusele "Elu õied", mis lõppes pöörase Karulooga.

Piip ja Tuut kehastuvad loomadeks, kes peegeldavad meie inimloomust. Vaataja võib mõneski loomas ära tunda oma naabri või lapse õpetaja, oma abikaasa või sootuks iseenda.
See on kiire moondumismäng, kus laval on rohkem loomi kui näitlejaid.

Kestus umbes 1 tund.

Vaata kogu MÄNGUKAVA >>>
   
   

Nähtamatu poiss
Miksteater

 

Noorte lood peeglis
Tartu Spontaansusteater


Donald Tombergi kirjutatud „Nähtamatu poiss“ on lugu märkamisest - TEISE INIMESE MÄRKAMISEST enda kõrval. Mees ei märka naist oma kõrval perroonil, poiss ei märka väikest tüdrukut, kes hoolitseb lindude eest, keegi ei märka meest, kellele meeldib üle kõige naerda, vanemad ei märka oma last, kuni too muutub nähtamatuks. Igaühel on oma koht siin ilmas ja isegi siis, kui ta on teistsugune, võib ta olla teiste jaoks vajalik ning tähtis.

Kestus 40 minutit
Vanusele 5+

Loe pikemalt lavastusest >>>

Vaata kogu MÄNGUKAVA >>>

 

See on etendus peeglitest ja peegeldamisest - näitlejad on peegliks loo jutustajale. Tunniajane etendus ongi üles ehitatud saalist räägitavate lugude peale. Saalisviibijad saavad rääkida oma lugusid ja need ärkavad laval näitlejate abil ellu.

NB! Sellele etendusele üksikpileteid ei müüda, etendus on mõeldud kogu klassiga osalejaile!

Piletite broneerimine ja lisainfo: teatri.kodu@mm.ee või telefonil 7461060.

Illusioon
Mustkunstiteater

 

Mia saladus
Teatribuss

Mustkunstnik Fred-Erik Johansoni lõbus ja üllatusterohke etendus, mis sobib igas vanuses pealtvaatajatele. Muinasjutulised valged tuvid, ebareaalsed ilmumise ja kadumise illusioonid, närvekõditavalt ohtlikud numbrid, humoorikas publiku kaasamine ja parim klassikaline mustkunst igale maitsele. Uskumatu muutub tõeliseks ja imed reaalsuseks ning kui veab, siis oled just sina see, kes laval mustkunstnikku abistada saab. Lisaks sellele on kavas ohtralt nalja ja kõik võivad ka ise väikese triki selgeks õppida. Ja loomulikult ilmub valge jänes just siis, kui sa seda kõige vähem oodata oskad.

Sobib kõigile alates 5. eluaastast.
Kestus 50 minutit. 

Vaata kogu MÄNGUKAVA >>>


 

“Mia saladus” on südamlik lugu sellest, kuidas üks pisike tüdruk õpib oma hirmuga toime tulema. Lisaks Miale on loos veel keegi, kes aitab tal hirmust võitu saada. Loos selgub, et alati tuleb oma muredest ja hirmudest rääkida, julgustatakse lapsi suhtlema ning teada saab, et hea sõbra toel on võimalik kõik raskused ületada.

Etendus on eriline selle poolest, et lapsed saavad aktiivselt etenduse kulgemisele kaasa aidata.

Tekst - Tanel Jonas (teater Vanemuine)
Lavastaja - Marko Mäesaar
Näitlejad - Veikko Täär või Marko Mäesaar,
Katrin Kalma, Andres Vago (kitarr)
Muusika - Andres Vago
Kunstnik - Marge Martin

Kestus 45 minutit
Sihtgrupp 4+