Lavastused

Teatri Kodu mängukavas on Tartu Mänguasjamuuseumi lastelavastused PETTSON, FINDUS JA KRÄHMUD ning MINA! ja beebiteatri lavastus MINU ESIMENE KODU. 2024. aasta sügisel esietendub uus lastelavastus ROHELISE SÜDAMEGA LINN.

Suvel ootame teid taas suveteatrisse LÄRMISEPA TÄNAVA LOTA seiklustele kaasa elama. Suveteatri veeretab Teatri Kodu hoovile Teatribuss!

Hoidke julgelt meie tegemistel silm peal, sest mängukava täieneb jooksvalt!PETTSON, FINDUS 
JA KRÄHMUD
Tartu Mänguasjamuuseumi
lastelavastus
  MINA! 
Tartu Mänguasjamuuseumi
lastelavastus väikesele teatrisõbrale

Kass Findus tahab oma järjekordset sünnipäeva pidada ning soovib kingitusi ja pannkoogitorti nagu tavaliselt. Pettsonil on aga taas kord palju hoopis tähtsamaid tegemisi ees.

Järsku ilmuvad välja krähmud ja miski pole enam endine. Kes on krähmud ja mis saab Finduse sünnipäevast?
Tule vaata oma silmaga!

Vanusele 4+
Kestus umbes 55 minutit

Esietendus Teatri Kodus
31. oktoobril 2019

Loe rohkem >>>
Vaata kogu MÄNGUKAVA.

  Laulude ja nukkudega fantaasiamäng "MINA!" on lõbus oma mina avastamise lugu kõige pisemale teatrisõbrale, kel vanust kuni 4 aastat. Väikesed vaatajad saavad näha, kuidas sünnivad Kuu ja Päike, millega tegelevad erinevad toredad loomad ning milliseid enneolematuid asju võib sündida läbi mängu ja maailma märkamise.

Vanusele: kuni 4
Kestus 20 minutit 

Esietendus 
Teatri Kodus 2021. aasta kevadel.

Loe rohkem >>>
Vaata kogu MÄNGUKAVA.

 
 

MINU ESIMENE KODU
Tartu Mänguasjamuuseumi
beebiteatri lavastus

 ROHELISE SÜDAMEGA LINN
Tartu Mänguasjamuuseumi
lastelavastus
„Minu esimene kodu“ on beebidele mõeldud lastelavastus, kus väikeste teatrisõprade ette tuuakse tuttavaid ja turvalisi koduseid asju. Kõik igapäevane muutub läbi tajude ja rütmide rõõmutegevaks mänguks. Lapsed ja lapsevanemad on mängu kaasatud ning saavad üheskoos kaasa elada teatriime sünnile.  
 
Etendused toimuvad Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodu lastestuudios ning korraga mahub teatrisse 15 beebit saatjatega. Etendusele järgneb mõnus mänguaeg lastestuudios.  
 
Kestus: 20 minutit
Vanusele 4 kuni 18 kuud

Loe pikemalt lavastusest >>>

Vaata kogu MÄNGUKAVA.
 

2024. aasta sügisel esietendub Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodus lastelavastus "Rohelise südamega linn". Mira Lobe südamliku loo lavastab Urmas Lennuk.

Metsa keskel oli väikene linn. Seal, kus lõppesid majad, algasid puud. Võib ka öelda, et kus algasid puud, lõppesid majad. Kõik linna elanikud tundsid metsast rõõmu. Ainult linnapea ei märganud metsa ilu ning käis ringi ja nuputas, kuidas saaks linna veel võimsamaks, veel uhkemaks ja veel suuremaks muuta. Tema pähe puges mõte, et linna saaks suuremaks teha metsa maha võttes. Linnaelanikele, eriti aga lastele, see mõte ei meeldinud...

Esietendus Teatri Kodu saalis 21. septembril 2024.

Loe pikemalt lavastusest >>>

Vaata kogu MÄNGUKAVA.

 
 
 
   

Külalised Teatri Kodus

  

Piip ja Tuut piparköögis
Piip ja Tuut teater

 

Piip ja Tuut kontserdil
Piip ja Tuut teater

Lavastuse autorid ja esitajad on Haide Männamäe ja Toomas Tross. Laulu „Esimene lumi“ autor Venno Loosaar.
Sobib vaatamiseks kogu perele.
Kestus: 50 minutit.

Etendus nagu kokasaade, mille käigus tutvustatakse piparkoogi ajalugu, eksootiliste maitseainete ja kodumaiste koostisosade päritolu, tehakse trikke ja lauldakse, nagu köögis ikka, sest toit peab valmima hea tuju ja hea hooga. Etenduse jooksul sünnib vaatajate silme all ehe piparkoogitaigen ja lõpuks saavad ka piparkoogid ahjuküpseks ning sobivad maitstagi, kui just kõrbema ei lähe ... 

Vaata kogu MÄNGUKAVA >>>
 

Lavastus „Piip ja Tuut kontserdil“ sisaldab unikaalseid klounitrikke, tasakaaluakrobaatikat ja viguriga laule. Selles loos on Piip ja Tuut kaks koristajat, kel on palutud pärast kontserti kõik ära koristada. Sedakorda tulevad nad juba enne kontserti kohale, juhuslikult aga satuvad lavale otse sadade pealtvaatajate silme ette ning ei saa sealt enne tulema, kui kõik trikid on ette näidatud ja ühislaul koos publikuga selgeks õpitud. See etendus on nagu tsirkus või tsirkus nagu teater ehk Piip ja Tuut oma parimas väljapanekus.

Autorid, lavastajad ja näitlejad: Haide Männamäe ja Toomas Tross
Sobilik vaatamiseks kogu perele ja lastele alates 3. eluaastast.
Etendus kestab 50 minutit ja on vaheajata.Vaata kogu MÄNGUKAVA >>>
Piip ja Tuut pimedas ja teki all
Piip ja Tuut teater
 Mustkunstiteatri
parimad palad

Mustkunstiteater
Piip ja Tuut on pimedas ja teki ning toovad päevavalguse kätte kõik, mida seni on laste eest kiivalt varjul hoitud, kuid ainult nii palju kui maitsemeel lubab ja nii vähe, kui meelas maitse nõuab. Lapsed naeravad selle üle, millest nad aru saavad ja lapsevanemad selle üle, millest lapsed aru ei saa.
Piip ja Tuut ajavad delikaatset juttu omal muhedal moel ja nii, et keegi ei pea piinlikust tundma, vaid ikka rõõmu ja lusti. Ja kino saab ka!

Autorid, lavastajad, näitlejad Haide Männamäe ja Toomas Tross
Video, valgus, heli: Rene Topolev
Fotod: Heiki Laan

Lavastus sobib imehästi vaatamiseks koos perega.
Soovitatav lastele alates 5. eluaastast.
Etendus kestab 1 tund ja on vaheajata.


Vaata kogu MÄNGUKAVA.
  Läbilõige Mustkunstiteatri viimase viie aasta etendustest sisaldab ühtlasi ka popurriid erinevatest mustkunsti žanritest: muusikalised manipulatsioonikavad, suuremad illusioonid, käteosavus ja mõtetelugemine, humoorikad publikut kaasavad trikid, numbrid lindude ja jänestega.

Etendus sobib igale vanusele.


Vaata kogu MÄNGUKAVA >>>
  Kuidas võluda jänest
Mustkunstiteater
 
  Kogupere lavastus „Kuidas võluda jänest?“ on otsekui kiirkursus kõikidele mustkunsti huvilistele!  Tulles vastu publiku soovile näitab mustkunstnik Fred-Erik Johanson maailma kõige populaarsema triki, jänese võlumisega seotud saladusi ja müüte. Publikule näidatakse, mida on vaja jänese võlumiseks teha, mida kindlasti ei tohi teha ja mis kõik võib seda trikki esitadas valesti minna. Etendus pakub uskumatuid illusioone, tipptasemel mustkunsti ja ohtralt huumorit.


Lõbus ja kaasahaarav etendus tervele perele!

Vaata kogu MÄNGUKAVA >>>

Pettsoni ja Finduse jõulud
Teatribuss

 

Mia saladus
Teatribuss

"Pettsoni ja Finduse jõulud" on südamlik väikese naljateraga lugu hoolimisest ja koostööst. Jõulud on ukse ees ning Pettson ja Findus kibedasti pühadetoimetustega ametis. Juhtub aga nii, et Pettson vigastab metsast kuuske tuues jalga ja koguni nii hullusti, et ei saa enam liikuda. Kass Findus kardab, et jõulud jäävad sel aastal sootuks pidamata... Tänu Pettsoni nutikatele ideedele ja Finduse tegutsemisele saab siiski lõpuks kõik korda ja jõulud võivad tulla!

Autor Sven Nordqvist
Dramatiseering Donald Tomberg
Lavastaja Marko Mäesaar
Kunstnik Triinu Pungits
Helilooja Andres Vago

Osades: Ott Sepp ja Marko Mäesaar

Esietendus 9. detsembril kell 12.00 Teatri Kodus (Tartu, Lutsu 2)

Kestus 50 minutit
Vanusele 4+

Vaata kogu MÄNGUKAVA >>>

 

“Mia saladus” on südamlik lugu sellest, kuidas üks pisike tüdruk õpib oma hirmuga toime tulema. Lisaks Miale on loos veel keegi, kes aitab tal hirmust võitu saada. Loos selgub, et alati tuleb oma muredest ja hirmudest rääkida, julgustatakse lapsi suhtlema ning teada saab, et hea sõbra toel on võimalik kõik raskused ületada.

Etendus on eriline selle poolest, et lapsed saavad aktiivselt etenduse kulgemisele kaasa aidata.

Tekst - Tanel Jonas (Ugala Teater)
Lavastaja - Marko Mäesaar
Näitlejad - Veikko Täär või Marko Mäesaar,
Katrin Kalma, Andres Vago (kitarr)
Muusika - Andres Vago
Kunstnik - Marge Martin

Kestus 45 minutit
Vanusele 4+

Vaata kogu MÄNGUKAVA >>>

 
 
Pahupidi päev
Teatribussi lastelavastus
 Professor Peni
Teatribussi lastelavastus
Kaheksa-aastane Martin sõidab suvevaheajaks maale vanaema ja vanaisa juurde. Kõik võiks ju olla igati vahva, sest maal on loomad ja linnud, seal saab ujuda ja vabalt ringi joosta, aga Martinil on üks suur probleem. Tal on nimelt väga igav!

Igavusel on aga oma võlu, sest just igavus paneb Martini välja mõtlema vapustavaid fantaasiamänge, mis viivad teda koos sõber Tömbiga nii kaugetele planeetidele, vee alla kui ka vanaisa vana traktoriga õunaraksu. Kes on Tömp, millised probleemid tuleb lahendada kaugetel planeetidel ja kas õunaraksus näpatud õuntest ka pannkoogimoosi saab, selgub teatris.
Autor ja lavastaja: Marko Mäesaar
Kunstnik: Maarja Meeru (Teater Vanemuine)
Helilooja: Andres Vago

Osades:
Martin Tikk
Andres Vago
Marko Mäesaar

Vanusele 4+

Esietendus 3. mail 2022 Teatri Kodus.

Vaata kogu MÄNGUKAVA >>>
 

Mait on täitsa tavaline väike poiss, kellele meeldib joosta ja mängida, kogemata pahandusi teha ja meelega rõõmus olla. Kui Mait on vanaema juures maal, on tema mängukaaslaseks enamasti koer nimega Peni. Peni on targem kui ta välja näitab, aga põhiliselt huvitab teda siiski vaid see, kuidas maavarasid mullast välja kraapida saaks. Ühel päeval pakub aga Mait välja, et selle lõputu tuhnimise asemel võiksid nad hoopis mängida maavarade väärindamist ja sauruse DNA otsimist. Ja mäng algab …

Teatribussi mänguline lastelavastus Maidust ja tema heast sõbrast Penist toidab laste teadmisjanu ja innustab teadust nägema ka seal, kus seda justkui esmapilgul polegi. Koosmängimisest saab ettearvamatusi täis retk vastuste otsimise maailma.

Teatribuss toob teatrisaali korraga teatripisiku ja teaduspisiku, seob neile sõlme sisse ja viskab pehme teaduspalli publikusse. Edasi saab väike vaataja oma teadmisjanu toita juba koolis ja raamatukogus, internetis ja köögilaua taga vanemaid küsitledes. Kindel on see, et teaduspisik juba purgis ei püsi!

Lugu: Marge Pärnits
Lavastaja: Marko Mäesaar
Visuaalid: Kuldar Leement
Kunstnik: Mairit Paluvee
Helilooja ja muusik: Andres Vago
Valguskunstnik: Tauri Kötsi
Osades: Marko Mäesaar , Andres Vago ja Rauno Kaibiainen (Improteater IMPEERIUM)

Lavastust rahastas Eesti Teadusagentuur Euroopa Regionaalarengu Fondist toetatava ResTA programmi raames. 

Vanusele 5+

Esietendub 12. aprillil 2023
Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodus