Mängutoa info

Muuseumi põhimajas (Lutsu 8) asuv mängutuba avatud kolmapäevast pühapäevani kella 11-16.

Mängutoas saab koos pere või sõpradega mõnusalt mängida ja meisterdada, raamatuid sirvida ja lauamänge mängida. Siin on vahvaid kostüüme, mille abil kehastuda vapraks rüütliks, imeliseks printsessiks või julgeks kauboiks ning toredaid peakatteid, mida kandes luua lahedaid fotomälestusi. Toa erinevates soppides saab mängida ralliautodega, mängumajadega, mänguköögis toimetada ja nukuteatrit teha. 

Lisaks toimuvad mängutoas regulaarselt erinevad perehommikud, mis on seotud mänguasjade, lasteraamatute või meisterdamisega. 
Mängutoa hubane keskkond toob rahu hinge ja tuletab meelde, et kõik on olnud lapsed ja igaühe südames on soov mängida. 

NB! Et kõik oleksid rõõmsad ja terved, palume mängtuppa paljajalu mitte tulla. Mängutoas on nõutavad sokid või sussid.
Mängutuba on ideaalne paik lapse või ka täiskasvanu sünnipäeva pidamiseks. Sünnipäevi ja teisigi pidusid saab pidada kolmapäevast pühapäevani õhtustel aegadel. Mängutoa lahtioleku ajal pidusid pidada ei saa.

Kui teil on soov broneerida mängtuba oma lapse sünnipäevaks või mõneks muuks ürituseks 2024. aastal, siis palun kirjutage tiina.pollu@mm.ee.

Mängutuba on mõeldud mõnusaks ajaveetmiseks lastele ja peredele, gruppe võetakse mängutoas vastu ainult kokkuleppel. 

Mängutoas saab mängida arendavate mänguasjadega ja lauamängudega, lehitseda lasteraamatuid, teha ise nukuteatrit ja proovida selga kostüüme. Suure töölaua taga on võimalik meisterdada, joonistada, voltida, värvida värvipilte ning lehitseda vanu ja uuemaid raamatuid. Mängijate jaoks on kohapeal alati olemas mängutoa pedagoog, kes õpetab meisterdama ning annab nõu eakohaste mängude ja mänguasjade valikul.

Mängutoas korraldatakse erinevaid üritusi: perepäevi, sünnipäeva- ja jõulupidusid, isadepäeva või emadepäeva tähistamise pidusid, vestlusringe, õpitubasid ja muud huvitavat.

Väiksematel lastel peab mängutuba külastades kaasas olema lapsevanem või hoidja.