Kā tur nokļūt?

Tartu atrodas Dienvidigaunijā un ar ārpasauli to savieno Tartu lidosta Ulenurmē un Lenarta Meri lidosta Tallinā. Attālums no Igaunijas galvaspilsētas Tallinas līdz Tartu ir 186 kilometri jeb 2,5 stundu brauciens ar ekspresautobusu vai automašīnu.
Rīga atrodas 245 kilometru attālumā no Tartu. No Rīgas uz Tartu iespējams lidot ar lidmašīnu vai braukt ar ekspresautobusu. Lux Express autobusi kursē no Rīgas Starptautiskās lidostas. Brauciens ar automašīnu vai autobusu ilgst aptuveni 3,5 stundas.
Helsinki atrodas 260 kilometru attālumā no Tartu. Aviokompānija Finnair septiņas dienas nedēļā veic tiešos lidojumus no Helsinkiem uz Tartu. Lidojums ilgst 50 minūtes.
Sanktpēterburga atrodas 330 kilometru attālumā no Tartu jeb 6,5 stundu braucienā ar autobusu vai automašīnu.

Rotaļlietu muzejs atrodas Tartu Vecpilsētā, Jaani kirik (Svētā Jāņa baznīcas) tuvumā. Muzeja pastāvīgā ekspozīcija un Rotaļu istaba atrodas Lutsu ielā 8 un muzeja Teātra māja atrodas Lutsu ielā 2. Muzejs ir atvērts no trešdienas līdz svētdienai, no plkst. 11.00 līdz 18.00.
Lutsu iela atrodas maksas autostāvvietu tarifu zonā "A". Auto novietot bez maksas atļauts 15 minūtes (nepieciešams norādīt laiku, kad auto novietots) un maksa par vienu stundu ir 2 EUR. Sestdienās un svētdienās autostāvvieta ir bez maksas.


AR AUTO

Braucot virzienā no Tallinas, nekur nenogriežoties, dodieties taisnā ceļā uz Tartu. Brauciet lejup pa Jakobi kalnu, un, Jakobi un Lutsu ielu krustojumā, nogriezieties pa kreisi. Auto drīkst novietot uz ielas, pretī muzejam. 
Precīzu informāciju atradīsiet kartē.


Braucot no citas puses (Võru, Valga, Viljandi, Räpina vai Jõhvi šoseja), Riia tänav un Vabaduse puiestee krustojumā (blakus atrodas tirdzniecības centri Tartu Kaubamaja, Kvartal un Tasku), nogriezieties uz Vabaduse puiestee. Pēc pagrieziena uz Vabaduse puiestee, brauciet taisni līdz Munga ielai, nogriezieties pa kreisi un brauciet taisni līdz Jakobi ielai. Jakobi ielas krustojumā, nogriezieties pa labi un tad vēlreiz pa labi Lutsu ielā.
Precīzu informāciju atradīsiet kartē.


AR TARTU SABIEDRISKO TRANSPORTU

Ja esat izvēlējušies pārvietoties ar sabiedrisko transportu, tad uz muzejam vistuvāko pieturu "Lai" kursē autobusi Nr. 6, Nr. 8, Nr. 16 un Nr. 16A. Kad esat nokļuvuši pieturā "Lai", nogriezieties pa kreisi Jaani ielā un ejiet taisni, līdz Jaani un Lutsu ielu krustojumam. Pēc tam nogriezieties pa labi. Muzejs atrodas dažu minūšu gājienā no autobusu pieturas "Lai".
Informāciju par Tartu pilsētas autobusiem atradīsiet šeit  tartu.peatus.ee

NO AUTOOSTAS

Muzejs atrodas aptuveni 15 minūšu gājienā no Tartu autoostas. Ejiet gar upi Emajõgi un pēc tam nogriezieties pa kreisi Gildi ielā. Gildi un Jaani ielu krustojumā nogriezieties pa labi un pēc tam Jaani un Lutsu ielu krustojumā nogriezieties pa kreisi.
Precīzu informāciju atradīsiet kartē.


NO DZELZCEĻA STACIJAS

Vistaisnākais ceļš līdz muzejam būs, dodoties pāri Toomemäe kalnam vai ejot tam apkārt. Ja jūs pārvietojaties ar riteni, mēs iesakām braukt pa m Jaani un Vaksali un Näituse ielām.
Ejot ar kājām, līdz muzejam nokļūsiet 15-20 minūtēs, bet braucot ar riteni - 5-10 minūtēs. 
Precīzu informāciju atradīsiet kartē.


AR TŪRISTU AUTOBUSU

Blakus muzejam, Lutsu ielā, ir iekārtota 1 bezmaksas autostāvvieta tūristu autobusiem. Lūdzu, ievērojiet ceļazīmes!

KO DARĪT AR RITENI UN BĒRNU RATIŅIEM?

Bērnu ratiņus, saliekamos bērnu ratiņus un mazos velosipēdus iespējams atstāt muzeja vestibilā. Muzejā ir aizliegts pārvietoties ar bērnu ratiņiem. Lielākus velosipēdus mēs lūdzam atstāt Lutsu ielas 2 iekšpagalmā (vaicājiet apkalpojošajam personālam) vai velosipēdu novietnē uz Lutsu un Jakobi ielu stūra.

 

PIEKĻUVE AR RATIŅKRĒSLU

Gan muzejā (Lutsu ielā 8), gan Teātra mājā (Lutsu ielā 2) ir iekārtota uzbrauktuve ar ratiņkrēsliem. Teātra marionešu muzejā, kas iekārtots Teātra mājas pagrabstāvā, piekļuve ar ratiņkrēsliem, diemžēl,  nav iespējama.