Izstādes


Tartu Rotaļlietu muzeja pastāvīgā ekspozīcija izstādīta trīs senās ēkās. Izstādē apskatāmas lelles un rotaļlietas, ar kurām gadu desmitiem ir spēlējušies bērni. Šeit jūs redzēsiet porcelāna lelles, alvas zaldātiņus, akmens klucīšus un senus lācīšus, ar ko reiz rotaļājušies mazie pilsētnieki, un no koka izgrebtus dzīvniekus un darbarīkus, kas reiz bija lauku rajonos dzīvojošo bērnu rotaļu biedri. Tāpat šeit redzēsiet arī lupatu lelles, triku rotaļlietas, papīra lelles, galda spēles, istabas pilnas ar lellēm un leļļu mājām, automašīnām un lidmašīnām, mīkstajām rotaļlietām un šūpuļzirdziņiem, skrejratiem un vēl daudz ko citu.


Īpašā kolekcijā iespējams aplūkot 19.gs. 50. un 60. gados ražotās kompozīta un celuloīda lelles, gumijas rotaļlietas, ar rokām darinātus transportlīdzekļus, 19.gs. 70. un 80. gados ražotās "Norma", "Salvo", "Polümeer" rotaļlietas, un animācijas filmu varoņus un lelles, kas ir ieguvušas kulta statusu, no 19.gs. 90. un 2000. gadiem.


Turklāt šeit ir apskatāmas izstādes, kurās varēsiet aplūkot mākslinieku veidotās lelles, tradicionālās rotaļlietas un suvenīrlelles no dažādām pasaules valstīm, viduslaiku rotaļlietu kopijas un īpašu kolekciju ar Igaunijas filmu lellēm un marionetēm.