Tartu MänguasjamuuseumMänguasjamuuseum asub Tartu kesklinna südames, ülikooli ja Toomemäe lähedal kenades vanades puumajades. Iga täiskasvanu leiab siit üles oma lapsepõlve, iga laps saab kaasa toreda elamuse. Muuseumi hooned on tõelised vanaaegsed arhitektuuripärlid ning interjöörid pole ühtki iluarmastajat külmaks jätnud, arheoloogiahuvilisi ootavad aga salapärased ruumid Teatri Kodu keldris.

Mängulistes väljapanekutes saab näha nukke ja nukumaju, kaisuloomi ja mänguautosid, haruldasi Eesti filminukke, suveniir- ja kunstnikunukke, töötavat mudelraudteed, üleskeeratavaid lelusid ja muid nostalgiat tekitavaid mänguasju.  


Muuseumi juurde kuuluv Teatri Kodu ootab kõiki lasteetendusi vaatama ning annab võimaluse teha ise nukuteatrit, osa võtta põnevatest teatri ja mänguasjadega seotud tegevustest ning imetleda mehaanilist nukuteatrit.


Mõnusa õhkkonnaga mängutoas saab kogu perega meisterdada, katsetada, joonistada, unistada, voltida, värvida, kostüüme selga proovida

ning loomulikult mängida. Siin toimuvad linna kõige toredamad ja stiilsemad sünnipäevapeod ja perepäevad.

Foto: Lauri Kulpsoo/ SA Tartumaa Turism

Suvisel ajal avatud sisehoov koos karuselli, veetünni, liivakasti ja õuemänguasjadega paneb ka tõsised täiskasvanud trallima. Mänguväsimuse leevendamiseks on nii suvel kui talvel õuemaja väikeses kohvikus müügil jäätis, limonaad, kakao, tee ja mitut sorti kohvi. Suveniirpoest leiab igaüks midagi mälestuseks toredast muuseumiskäigust.


Mänguasjamuuseum sobib külastamiseks kõigile – emadele-isadele, vanaemadele-vanaisadele, suurtele ja väikestele lastele. Need, kes tahavad muuseumis midagi uut õppida, saavad osaleda ekskursioonidel, õpitubades või meisterdamistundides. Neile aga, kes soovivad lihtsalt koos sõprade või perega mõnusas keskkonnas aega veeta, leidub muuseumis hulgaliselt mängimisvõimalusi. 

Tegutsemist jätkub nii peredele kui ka lasteaia- ja kooligruppidele ning muidugi on siia tore tulla koos sõprade või väliskülalistega.
Igaüks on olnud laps ja see tuleb mänguasjamuuseumis ringi käies kohe meelde!