Talismans

Tartu Rotaļlietu muzeja dibinātāji par muzeja talismanu izvēlējās lācenīti Lillekäpp, jo tā simbolizē muzeja dzīvespriecīgo atmosfēru, kas ir piepildīta ar bērnības atmiņām. Galu galā, lācītis ir vismīļākā bērnības rotaļlieta.

1994. gadā, studente Kai Maser, kura laikā, kad muzejs tika pirmo reizi atvērts, mācījās tautas daiļamatus, uzšuva smaidošu lācenīti strīpainos svārciņos, igauņu nacionālā tērpa stilā.

Dienas laikrakstā "Postimees" tika izsludināts konkurss, lai atrastu lācenītei piemērotāko vārdu. Piecgadīgā Käbi Stolovitch izdomāja vārdu "Lillekäpp" (Lillekep), kas tulkojumā no igauņu valodas nozīmē "Ziedķepa". Nosaukums cēlies no puķainā auduma, no kā ir šūtas lācenītes ķepiņas. Šis vārds arī uzvarēja konkursā.


Laika gaitā lācenīte Lillekäpp kļuva par pilntiesīgu Tartu Rotaļlietu muzeja darbinieci un bija redzama televīzijā un bērnu pasākumos, par viņu rakstīja grāmatas un zīmēja atklātnes, un lācenītes simbols tika izmantots muzeja zīmogā un oficiālajos dokumentos. Vēlāk Kai Maser lācenītei Lillekäpp uzšuva māsīcas - Musikäpa (Bučas ķepa), Mesimoka (Medus šņukurs) un Maša. Pirmā bija dāvana Plīša lācīšu muzejam Stretfordā pie Eivonas, Anglijā, otrā tika uzdāvināta Leļļu muzejam Rīgā, Latvijā, un trešā - Sergiev Posadi Rotaļlietu muzejam Krievijā.