VINGE VEERANDSADA - Tartu Mänguasjamuuseum 25!

2019. aasta maikuus saab mänguasjamuuseum juba 25. aastaseks. Nende aastate jooksul on kogutud mitu hoidlatäit mänguasju, ette näidatud sadu ilusaid näituseid ning saadud nende eest uhkeid auhindu, korraldatud peaaegu et loendamatul hulgal perepäevi, sünnipäevapidusid, etendusi ja muid toredaid mänguasjateemalisi üritusi ning loomulikult ka mängitud.

Juubeliaastalgi on muuseumil palju põnevat plaanis, sest VINGE VEERANDSADA vajab tähistamist!

* Aasta sissejuhatuseks võõrustasime lõunanaabreid ning avasime 17. jaanuaril koostöös Läti Ajaloomuuseumiga näituse "Läti mänguasjad", mis jääb avatuks kuni 20. aprillini. 
 
* Veebruaris nägi ilmavalgust lasteraamat "Nässu ja lumekruubid". Raamat räägib muuseumis elavast mängukarust nimega Nässu, tema sõbrast Lillekäpast ning paljudest teistest muuseumiasukatest. Raamatu esmaesitlus oli 22. veebruaril Teatri Kodus, Tallinnas esitleti raamatut emakeelepäeval, 14. märtsil.
 
* Lükkasime hoo sisse täiskasvanutele mõeldud fotomälestuste kogumise kampaaniale "Minu ilus hetk mänguasjamuuseumis"
ja lastele mõeldud joonistusvõistlusele "Minu mänguasjamuuseum". Parimatest parimad said auhinnatud muuseumi sünnipäevapeol mais.
 
* Märtsis tähistasime kultusnuku Barbie 60. juubelit teemakohase näituse "BARBIE 60" ja ülilaheda perepäevaga "Barbie sünnipäev".
Näitus ja perepäev said teoks koostöös OÜ Rimonne Balticuga. 

* 27. märtsil avati näitus "Nässu ja lumekruubid" Tartu Linnaraamatukogu lasteosakonnas.
 
* Aprillis rõõmustasime kõiki 1950.-1960. aastate lapsi toonaseid aegu meenutava uue näitusega "Täiesti tavaline lapsepõlv".
 
* 18. mail toimus mänguasjamuuseumi suur sünnipäevapidu "VINGE VEERANDSADA!". Mängisime just neid mänge ja toimetasime just neis töötubades, mis läbi vinge veerandsaja on meie külalistele kõige rohkem rõõmu pakkunud. sünnipäeval käis kaugelt rohkem kui 900 külalist!
 
* 18.-20. juunini võtame veel lausa kolmel korral sünnipäevateema jutuks ja mängime kolmepäevases linnalaagris sünnipäeva pidamist kolmel eri moel. Linnalaager on mõeldud 7-11-aastastele lastele.
 
* Nagu juba tavaks saanud, saab muuseumi hoovil ka suveteatrit näha. Seekordne lastelavastus kannab pealkirja "PETTSON JA FINDUS TELKIMAS" ning etendused toimuvad juulis ning augustis. 
 
 
VEEL TEHTUD JUUBELIAASTA RAAMES:
* Juubeliaasta eelüritusena loodi koostöös Teatribussiga muuseumi juurde BEEBITEATER. Beebiteatri avalavastus kannab nime "Pärismängult" ning see on mõeldud kõige pisematele teatrisõpradele, kellel vanust kuni 3 aastat.
* 2018. aasta lõpul avasime NUKUKODUDE MUUSEUMI Teatri Kodus. Uues muuseumis saab näha kollektsionäär Heli Männi kogusse kuuluvaid nukumaju.