VINGE VEERANDSADA - Tartu Mänguasjamuuseum 25!

2019. aasta maikuus saab mänguasjamuuseum juba 25. aastaseks. Nende aastate jooksul on kogutud mitu hoidlatäit mänguasju, ette näidatud sadu ilusaid näituseid ning saadud nende eest uhkeid auhindu, korraldatud peaaegu et loendamatul hulgal perepäevi, sünnipäevapidusid, etendusi ja muid toredaid mänguasjateemalisi üritusi ning loomulikult ka mängitud.

Juubeliaastalgi on muuseumil palju põnevat plaanis, sest VINGE VEERANDSADA vajab tähistamist! 
 
* Juubeliaasta eelüritusena loodi koostöös Teatribussiga muuseumi juurde BEEBITEATER. Beebiteatri avalavastus kannab nime "Pärismängult" ning see on mõeldud kõige pisematele teatrisõpradele, kellel vanust kuni 3 aastat. 
* 2018. aasta lõpul avasime NUKUKODUDE MUUSEUMI Teatri Kodus. Uues muuseumis saab näha kollektsionäär Heli Männi kogusse kuuluvaid nukumaju. 
* Jaanuaris võõrustame lõunanaabreid ning avame koostöös Läti Ajaloomuuseumiga näituse Läti mänguasjadest.
Näitus "Läti 100" jääb avatuks kuni 21. aprillini. 
* 2019. aasta alguses näeb ilmavalgust lasteraamat "Nässu ja lumekruubid". Raamatu peategelasest, muuseumis elavas karust nimega Nässu, on uues raamatus saanud koeraomanik. Loomulikult on nii koer kui ka kõik teised raamatu tegelased pärit mänguasjamuuseumist. 
* Aasta alguses teeme algust ka täiskasvanutele mõeldud fotode kogumise kampaania
ja lastele mõeldud joonistusvõistlusega "Minu mälestus mänguasjamuuseumist". Täpsem info juba 2019. aastal.
* Märtsis tähistame kultusnuku Barbie 60. juubelit teemakohase näituse ning ülilaheda perepäevaga.
Näitus valmib koostöös OÜ Rimonne Balticuga. 
* Aprillis saame kõiki 1950.-1960. aastate lapsi rõõmustada toonaseid aegu meenutava uue näitusega "Täiesti tavaline lapsepõlv".
* 18. mail kella 11-15 toimub mänguasjamuuseumi suur sünnipäevapidu "VINGE VEERANDSADA!". Mängime just neid mänge ja teeme just neid töötubasid, mis läbi vinge veerandsaja on meie külalistele kõige rohkem rõõmu pakkunud.